Ezra Paltrow

19. dubna 2017 v 10:12 |  Spisy

Ezra Paltrow
21 let
4. Pohlaví
muž
Skosené tmavohnědé oči, upřímný úsměv a takřka ženské lícní kosti jsou tím prvním, čeho si na jednadvacetiletém mladíkovi židovského původu všimnete. Se svými černými vlasy po ramena, levným oblečením a tvářemi, které většinou pokrývá řídké strniště, může na některé jedince působit jako bezdomovec nebo hippík, ale když už hippík, tak pořádně sympatický, jak rád s nadsázkou připomíná.

Je komunikativní, přátelský a ve vztazích k lidem spíše submisivní. To však neznamená, že by si neuměl dupnout, když se mu něco nelíbí. Taková situace ovšem nastává jen málokdy, už protože je svolný ke kompromisům, smlouvání a obchodům všeho možného druhu jen aby s lidmi kolem dobře vycházel.
Pravda je taková, že sice nestojí o problémy ani konflikty, ale přece je svou existencí přitahuje. Dal by se dokonce nazvat lidským magnetem na průsery, když to nepatrně přeženeme. Pokud pomineme jeho charakteristický smysl pro humor, je srdečný, společenský, mimořádně otevřený
a na dnešní dobu až nehezky čestný.

Jeho slabinami jsou především neskutečná naivita, důvěřivost (pokud mu budete po dobu pěti minut zarytě tvrdit, že jste vlastníkem růžového jednorožce s chapadélky, Ezra vám pravděpodobně uvěří) a také židovská víra, ve které vyrůstal a ke které se uchyluje, když je mu nejhůř. Ve volném čase se poflakuje, rozšiřuje si už tak rozsáhlý okruh známých anebo kouří. Tím se dostáváme k jeho dvěma závislostem z mládí a to cigaretám a trávě. Není na to nikterak hrdý, ale ani se za to nestydí. Prostě to bere jako fakt, se kterým se naučil žít a už to bere jako jakousi neoddělitelnou součást svého já, bez které by to jednoduše nebyl on.Takže ano, dost možná z něj nějakou tu marjánku ucítíte, ale nenechte se odradit. Ezra je všechno možné, jen ne nemyslící smažka. Alkoholu se spíše vyhýbá a nevyhledává ho, ale jednou za čas si při zvláštních příležitostech až s překvapivou horlivostí nějakou tu rundu dá. Všude kam vejde s sebou tahá svého vyhublého opelichaného kocoura, který je pro něj v současné době takřka vším. Netrpí žádnými předsudky ohledně ras nebo národnosti, řeší především to, jak se ostatní chovají k němu a pokud se najde někdo, kdo by pro Ezru byl kamarádem, mladík si ho bude vážit a za každou cenu za něj bojovat, protože jeho propastná loajalita je skoro hmatatelná.

Jeho dětství nebylo ničím neobvyklým. Vyrůstal v židovské rodině jako jedináček, hrál si s ostatními dětmi, chodil do školky, na základku a trávil spoustu času se svými rodiči. Když šel do první třídy, nebyl takovým tím otráveným dítětem, které by se snad za přítomnost rodičů stydělo, ba naopak. Ezra je miloval a byl hrdý za to, že mohli být v tak důležitý den s ním. Stejně tak mohli být oni hrdí na něj. Na syna, který byl přátelský a srdečný ke každému, koho potkal. Úplně se mu vyhnula klasická lakota a provokativnost, kterou se děti do desíti let vyznačují. Nikdy nežárlil na to, co měli ostatní a o veškeré své věci (a že jich neměl mnoho) s láskou pečoval, aby mu vydržely co nejdéle. Díky výchově dobře věděl, čeho si má na lidech cenit a proto mu nikdy nedělalo problémy, najít si v kolektivu kamarády. Tenhle přístup se chlapce držel až do druhého ročníku na střední, kdy konečně nastoupila jakási puberta. Ale ani při jejím řádění nezapomněl na své priority. Nevynikal sice excelentním prospěchem, ale jeho snaha, smysl pro humor a horlivost byly důvodem, proč byl oblíbencem hned několika učitelů i studentů. Učitele inspiroval, ostatní studenty podněcoval a pozvedával jejich náladu ve dnech, které se tvářily být tak všedními a zašedlými. Volný čas začal trávit s přáteli ze školy a taky se mu nevyhnuly první zkušenosti s cigaretami, alkoholem a trávou, ale nikdy se neuchyloval k vandalství nebo ničení cizího majetku, které jsou teenagerům tak blízké. Stejně tak experimenty s jinými drogami než marihuanou. Ty pro něj byly naprosto tabu. Možná proto se časem nechal vytlačit mimo partu, kamarádům už tráva prostě nestačila a on ze zkoušky dalších věcí vycouval. Uvědomoval si totiž velice dobře, že už jointy a nikotin pro něj byly malou psychickou závislostí, do které snadno a rychle spadl. Postupem času si krátce po maturitě chtěl začít vydělávat nějaké peníze a tak zabíjel čas brigádami. Od prvotního roznášení letáků až po pochodování supermarketem v kostýmu maskota. Ovšem, stačil mu jediný den strávený jako obří putovní extra hebký toaleťák na to, aby si uvědomil, že od života čeká něco víc. Něco vzrušujícího. Velkého. Možná to jej přimělo přestěhovat se daleko od domova do stařičkého a trochu podivného města, o kterém toho mnoho nevěděl...protože dobrodružství sice čeká za každým rohem, ale pro to největší si musíte sami dojít.

člověk, magické schopnosti nemá
FC: Ezra Miller

Kocour jménem Kocour, Ezra si na extravagantní jména zvířat nepotrpí.

10. Email robin.repper@seznam.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama