Felix Wilde

17. listopadu 2016 v 6:54 | Alci |  Spisy


1. Felix Wilde
2. Čaroděj
3. 21 let
4. muž
5. podkoní, nebo průvodce v muzeuFelix je melancholický snílek, jež budí zdání, že schopen žít jen sám pro sebe. Tento dojem je však klamný neboť přestože zrovna nevyhledává davy, rád uvítá něčí společnost. Mezi jeho záliby patří koně, historie a umění, jak hudba tak umění výtvarné. Jeho největší láskou jsou však knihy, bez nichž by si svůj život, už nedokázal představit. Dalo by se o něm také říci, že je zvídavý a rád se věcmi zaobírá do hloubky. Jako každý má i své chyby, z nichž nejvýraznějšími jsou nevypočitatelnost, sklon ke lhaní, vymýšlení si a překrucování pravdy. Také jistá arogance, již mu dodává přehnané mínění o jeho schopnostech, je mu vlastní. Nerad prohrává a ještě více nesnáší když musí uznat, že někdo jiný je lepší než on, nebo měl pravdu.
Felix se narodil onoho sychravého večera, kdy se datum vztahovalo k 11.listopadu 1995, jako prostřední dítě v rodině chovatele koní. Spolu se svou rodinou žil v Irsku, na farmě ne příliš vzdálené od Dublinu. Jeho otec Richard byl člověkem, zatímco matka jednou z čarodějek, své nadání však odmítala dávat najevo. Pro Felixe bylo její počínání vždy záhadou a ona mu nikdy nepodala pravdivé vysvětlení. Jeho otec jej často přehlížel a radši se věnoval jeho staršímu bratru, jež měl převzít rodinnou živnost. Zatímco matka jej zbožňovala. O sedm let později porodila dvojčata, jeho další sestru a bratra. Poté již neměla tolik času, který by mu mohla věnovat a tak trávil většinu času s koňmi. Okolo devátého roku života se u něj začaly naplno projevovat jeho kouzelnické vlohy, s nimiž začal často a rád experimentovat. To mělo za následek časté nehody , z nichž jeho rodiče nebyli zrovna nadšení. Po čase se ukázalo, že z jeho sourozenců podědila nadání pouze jeho sestra Anna. Ve škole mu to nikdy příliš nešlo a to přestože nebyl zrovna hloupý. Často se dostával do problémů a neobvyklé nebyly ani spory s učiteli. Když mu bylo sedmnáct let rozhodl se tedy odejít jak se říká na zkušenou. Chtěl cestovat, zažívat dobrodružství a poznávat svět. Vydal se tedy na cestu a pomocí stopů a ochoty lidí se mu dařilo přežívat poměrně dlouhou dobu téměř bez financí. Když potřeboval peníze vystupoval jako pouliční artista, občas jako kouzelník, umělec, nebo hrál na své milované housle. Po několika letech se vrátil domů, jeho rodina tam však již nebyla a jako by zmizela. Zanechali mu však, u nových majitelů farmy, jeho krásného vraníka a tak se i s novým společníkem vydal znovu na cesty. Procestoval mnoho různých míst až se jednoho dne shodou náhod dostal do Dark Townu. Co bude dál je ve hvězdách.

Mezi Felixova největší nadání patří vytváření téměř dokonalých iluzí, či zhmotňování předmětů. Také dokáže nahlédnou, do značné míry, do minulosti, pokud má nějakého "průvodce" např. předmět jež z ní pochází. S iluzemi souvisí i mírná forma ovlivňování mysli bez nějž by jejich tvorba nebyla možná.

10. Email: a.f.wilde@seznam.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama