Caleb (Geryon)

23. května 2016 v 21:14 |  Spisy


Caleb se na první pohled může zdát jako normální chlap, není na něm nic zvláštního, ale vyzařuje z něj určitá autorita a aura strachu, díky jeho démonské podstatě. Přece jenom, je synem Lilith, matky démonů. Nedělá si s ničím servítky, matka ho vychovávala jako přísného a disciplinovaného čistokrevného démona. I přes to všechno je to ale pořád chlap, který má rád volnost a pořádnou zábavu. Má motorku, silného choppera, na kterém se rád projíždí po okolí, někdy i na několik dní mimo Dark Town. Rád posedává v baru, popíjí kvalitní whisky a balí děvčata, ale se žádnou nezůstává déle jak jednu noc, využívá svého přirozeného šarmu a ráno se sbalí a odejde. Jediná stálá žena v jeho životě je jeho matka, kterou miluje a poslouchá ji, nesnáší autority a tvory, kteří se zbytečně povyšují. Hodiny tráví v posilovně v Sídle, kterou si sám uzpůsobil, trénuje boj a zoceluje se, že mu někdo ve rvačce vyrazí zub? On dotyčnému vyrazí tři a navrch mu zlomí nos, aby si pamatoval, že ho nemá srát. Neřeší malichernosti, ale když ho vážně naštvete, počítejte s tím, že vám to nezapomene a pořádně vám zavaří, ať už dřív nebo později. Není ale ani nijak vzácností, že se prostě rozvalí do křesla v obrovské knihovně a hodiny pročítá různé knihy, staré i nové, má skvělého pamatováka a baví ho historie světa a všech jeho obyvatel, zastává totiž názor, že čím víc toho o světě ví, tím víc může poznat i své nepřátele. Dokáže vám prakticky číst myšlenky, přímo touhle schopností neoplývá, ale umí skvěle odhadovat lidi i jiné tvory. Někdy, když má blbý den, se buď vybíjí v tělocvičně, nebo vypadne do města, pokusit se opít. To se mu pak spousta bytostí vyhýbá, přece jenom doruda nasraný starobylý démon je něco, čemu byste se měli rychle klidit z cesty.
Kdy se narodil? Kde se narodil? To neví ani Caleb sám, jen jeho matka. Jeho otcem byl mocný démon, který se rozhodl svrhnout Lucifera spolu s jeho armádou, ale při boji zemřel. Lilith v té době ale už byla těhotná, smrt otce jejího dítěte způsobila to, že se naštvala na celý svět a uzavřela se do sebe. Svého syna, kterého pojmenovala Geryon - po stvůře, která hlídá peklo - vychovávala sama, po vzoru jeho otce, a po staletí to byl jediný tvor, ke kterému chovala takovou lásku. Caleb ji také miluje a respektuje, chrání si ji jako oko v hlavě. Jediné křivé slovo proti ní a je schopný vraždit. Spoustu času trávil s ní, učil se boji a sám se cvičil, dokáže bojovat jako lev, ať už se zbraní nebo bez ní, i s pěstmi je sakra nebezpečný. Učil se také ale v mírnějších způsobech projevu, na přání jeho matky studoval všemožné rasy, hodiny ležel v knihách a to mu zůstalo dodnes. Nejvíce se zajímal o lidi, i ty slabé, nemohoucí tvory, sledoval jejich vzestupy i pády, mnoho válek a jiných konfliktů, vždy mu připadali zajímaví. Nesnaží se nad ně povyšovat, ale chápe, že je starobylý démon a podle toho se tak chová. Nikdy nechápal, jak se dokážou upíři nebo i jiní démoni považovat za něco víc, každý tvor na světě má svoje místo. Nepleťte si ale tenhle přístup s tím, že by byl nějaký lidumil a mírumilovnej tvor, to právě naopak. Po pádu Lucifera spolu s matkou uprchli z Pekla a toulali se světem, čas od času se zapojili do některé z lidských šarvátek, ale nikdy se neukazovali v pravé podobě, Caleb o sobě dokonce rozšířil zvěst, že kdyby ho někdo uviděl v démonské podobě, tak zešílí. V této podobě vypadá jako stínová postava s rohy, umí měnit podobu, jak se mu zachce, ale většinou se drží téhle, kdyby se pořád měnil, umí ho to unavit. Při svých cestách světem jednou v jednom zapadlém motelu narazili na dalšího osamělého démona, který se jim představil jako Adam. Poznali jeho pravé jméno, Ziz, ale nikdy ho tak neoslovují, preferují jejich vymyšlená jména. Stali se dobrými přáteli a dlouho cestovali spolu, než se dostali do Dark Townu. Tady nějakou dobu tam pobývali a Lilith se tu seznámila se Styxem, předchozím pánem města. Po čase, když musel odejít za svými záležitostmi, předal vedení Lilith, Calebovi a Adamovi a odešel pryč, kdoví kam a na jak dlouho. Tihle tři teď městu vládnou pevnou rukou, Caleba tyhle záležitosti moc nebaví, ale dodržuje svědomitě všechny úkoly, kterými ho matka pověří. Rád ale i přes to všechno chodí s Adamem mezi obyčejné tvory a žije každodenní život, dál je sleduje a studuje. Od své matky dostal jednoho z jejích pekelných psů, nechává mu podobu dobrmana, ale stejně jako on, i jeho pes, kterého si pojmenoval Azazel, má démonskou podobu, vypadá téměř jako psí zombie, v démonické podobě je neskutečně rychlý a prakticky nesmrtelný, svého pána poslouchá na slovo i myšlenku. Navenek je to ale obyčejný domácí mazel.
Caleb je starobylý mocný démon, vládne tak jejich schopnostmi. Dokáže se maskovat, takže vypadá jako obyčejný člověk a sebelepší tvor jej nedokáže poznat, umí také manipulovat s myšlenkami, ale tuto schopnost téměř nepoužívá. Jako každý jiný démon dokáže vytvořit portál, ale když se potřebuje někam rychle dostat, raději se sveze na motorce nebo se přesouvá stíny. Má velkou sílu i rychlost, ale když bojuje, nejraději bojuje "na lidské úrovni", je to pro něj větší výzva a zábava, nevadí mu roztržený ret nebo nějaká ta modřina. Dokáže se docela rychle zhojit, když chce. Mimo to je schopný komunikovat s peklem a ostatními démony myšlenkami, stejně tak dokáže někomu "promluvit do hlavy".


pekelný pes Azazel
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama