Jerome Turner

8. února 2016 v 19:53 |  Spisy


Jerome je velmi milý a přátelský člověk, který se snaží se všemi ze svého okolí vycházet co nejlépe. Je také velmi pozitivní a snaží se svou pozitivní energii rozdávat tím, že se téměř na každého usmívá. Občas mu to sice dělá problém, častěji se však dokáže lidem velmi brzy po seznámení otevřít, i když se může zdát trochu plachý nebo dokonce nespolečenský. Také rád vtipkuje, ačkoli má na vkus některých lidí dosti zvláštní smysl pro humor, který často nechápou a považují ho za divného. V každém se snaží vidět dobro, a proto se mu občas stává, že je jaksi důvěřivý, což se mu už několikrát vymstilo. Ačkoli to není žádný pijan, má kladný vztah k alkoholu, ale party vyloženě nesnáší. Moc lidí a hluku kolem. Raději si zajde někam do hospody, v klidu si vypije pivo nebo panáka whisky a to mu bohatě stačí. Když byl mladší, taky hodně kouřil, konečně toho však nechal a teď si zapálí jenom, pokud je ve stresu.
Jerome vyrůstal celý život pouze se svým otcem, Aaronem. Občas sice pociťoval, že by po svém boku potřeboval starostlivou matku, přesto však cítil, že musí být silný a vytrvat i bez ní, obzvlášť když se Aaron musel cítit stejně osamělý. Prožil téměř idylické dětství v malém bytě ve městě Seattle. Jeho otec pracoval jako učitel na místní střední škole, a svému synovi se snažil i s tím málem co vydělával zařídit co nejlepší vzdělání. Jeromův život probíhal velmi hladce, dokud se nestal ten osudný incident, těsně než odpromoval na akademii. Bylo pozdě v noci a Jerome mířil domů ze směny v jednom baru, kde si trochu přivydělával bokem. Aby byl co nejdřív doma a mohl se pořádně pospat, vzal to uličkou, o které sice věděl, že je nebezpečná, doufal však, že protentokrát se nic nestane. Samozřejmě hned upoutal pozornost místních kriminálních živlů, kteří bez meškání vyrazili a chtěli Jeroma okrást. Ten u sebe neměl skoro nic a tak se rozhodli ho alespoň zmlátit. Jenomže to se šeredně přepočítali. Probudili v něm totiž jeho skryté a potlačované magické schopnosti, které Jerome okamžitě, i když neúmyslně, použil a téměř je všechny zabil. Dokázal se naštěstí ovládnout a bez meškání utekl domů. Tam se od svého otce dozvěděl pravdu. Jeho schopnosti jsou dědictvím od jeho matky, která zemřela několik dní po Jeromovo narození, když si jí našli jistí lovci čarodějnic, jakási moderní inkvizice. Tenkrát se jí podařilo je odlákat co nejdál, aby nevěděli o Jeromovi a nepokusili se zabít i jeho. S touto pravdou se Jerome jen těžko smiřoval, avšak hned jak jí dokázal přijmout, dospěl k rozhodnutí; odstěhuje se od svého otce co nejdál, aby ho lovci nemohli zabít nebo použít proti němu jako páku. Aaron to sice ze začátku nesl velmi těžce, později si však uvědomil, že to je nejlepší řešení. Na cestu svému synovi dal ještě deník jeho matky, kam si zapisovala všechny poznámky o magii a o tom, jak jí co nejlépe využít a prohlubovat své schopnosti. Jerome se tedy odstěhoval do Dark Townu, neboť slyšel, že to je místo pro lidi jako on.
Kromě vrozené magie je Jerome velmi zběhlý v užívání ohně a blesků. Tedy spíše s nimi dokáže manipulovat, nedokáže je sám vytvořit; proto u sebe neustále nosí zapalovač a následný plamen přetvoří dle své vlastní vůle. Naproti tomu jeho manipulace s blesky je závislá na počasí, tudíž tuto schopnost může použít jedině když je bouřka.
Dále se specializuje na iluze, konkrétně na jednu, na iluzorní dvojníky. Díky tomu může zmást protivníka a například ho přepadnout ze zálohy.
A taky se postupně naučil kouzla, díky kterým má vyšší šanci v boji proti ostatním nadpřirozeným bytostem (například ovládat nízkofrekvenční zvuky, které jsou účinné proti vlkodlakům atd.)
Jeho největší slabinou je však boj zblízka. Jakmile si od protivníka udržuje dostatečný odstup, je v relativním bezpečí, avšak jakmile se mu někdo dostane na tělo, je téměř bezbranný. Jeho magie také není zcela neomezená a pokud jí používá příliš dlouho a usilovně, může se vyčerpat a klidně i zemřít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 9. února 2016 v 12:22 | Reagovat

Fešák.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama