Sebastian Olsen

19. prosince 2015 v 19:34 |  SpisyJeho šprýmařská a energická povaha naprosto vyvrací stereotypní představy o důchodcích. Často neví, kdy s vtípkovaním přestat (černý humor je jeho oblíbený). Je pro každou špatnost. Zkrátka si užívá života. Celosvětový mír, pomoc ostatním, ochrana slabších... pokud mu z toho nic nekápne, nebo neposkytne zábavu, nemá cenu se tím zabývat. Ano, je bezohledný. Ono několik desetiletí praktik temné magie se na vás podepíše, v tomto případě to jsou "jen" z části otupělé emoce. Může se zdát, že je to takové přerostlé, rozmazlené dítě. Nechává se často ovládat vlastními pocity, ale dělá ho to šťastným, co je důležitější? Když na to příjde umí být I vážný, ale proč by měl, když o nic nejde? Na ničem mu příliš nezáleží. Lidé mohou být rádi, že svou nevychovanost na veřejnosti alespoň částečně omezuje - přetvařuje se. To jen proto, že ho baví hrát si s ostatními. Vystavovat je nečekaným situacím a sledovate jejich reakce - také zábava! Hraničí to se škodolibostí... Zdaleka ale není hloupý. Díky věku se u něj kombinuje moudrost s inteligencí, vědomostmi a letitými zkušenostmi.
Když příjde na magii je to jiný člověk. Nikdo snad není opatrnější než on, jakmile příjde na toto téma. Je to nejspíš tím, jakému oboru se věnuje. Tím se dostáváme k jeho největším povahovým problémům. Temná magie je velice komplikovaná, protože nečerpá jen příšerně moc životní energie (jestli je vaše, nebo cizí je už jen a jen na praktikantovi), ale také ovlivňuje uživatelův duševní stav. Proto pokud Sebastiana potkáte a on má zrovna depresi, špatnou náladu nebo snadno propadá agresi vězte, že to po chvíli přejde. Musí si vyčistit hlavu.
Jeho zálibi jsou vše, co dělá. Věci kterého nebaví nedělá a pokud, tak jen s velkým odporem. Nerad se nechává ovládat. Nesnáší být někým tlačen do nepříjemných situací. Má rád svou práci, protože se rád rýpe v zahadách, starých a mrtých věcech... Hluboce obdivuje hudbu a rád si zazpívá.

Inu, příběh začíná v zimě roku 1926 v Dánském městečku Ribe. Zbývalo pár minut do třetí hodiny ranní, a žena, jenž měla mít v tomto příběhu zcela jinou roli, právě prožívala těžký první porod. Netušila, že bude její poslední. Kvůli nečekaným komplikacím přišla ona žena při porodu o život. Stihla však dát život dítěti, které přišlo na svět v tichosti, bez pláče. Dostal jméno Sebastian.
Muž oné ženy, tedy otec dítěte, snášel tuto událost těžce. Místo aby dopřál dítěti lásky a výchovy za dva, se synovi spíše vyhýbal a nechal výchovu své matce.
Sebby, jak mu jeho babička říkala, byl odjakživa tichý. Nikdy nebrečel a na nic si nestěžoval. Se svým okolím bez podnětu nekomunikoval, byl uzavřený do sebe. Otci klid vyhovoval, neměl potřebu to nijak řešit, protože se klučinavždy tvářil klidně a spokojeně - takový také opravdu byl. Pak se do toho vložila babička...
Vyšlo najevo, že klučina se zdaleka necítí osaměle. Neustále jej totiž doprovázel hlasy. Často se střídaly. Někdy jich mluvilo více, někdy méně, ale jeden setrvával. Ženský hlas, jenž chlapec nemohl znát, přesto věděl komu patří. Doprovázel jej, vychovával. Dělal mu společnost ať byl kdekoliv. Tímto způsobem byl objeven Sebastianův talent pro magii.
Babička, přesto, že nebyla čarodějka, byla s tímto fenoménem, uloženým v genetickém kódu jejího rodu, seznámena. Oprášila spisy patřící starší generaci a pustila se do učení. Netrvalo to dlouho, neboť po krátké době onemocněla a zemřela.
Jakmile byl Sebastian dost starý, stal se z něj samouk. Tedy ne tak úplně. Využil svého talentu pro komunikaci s druhou stranou a spojil se se svými stejně nadanými předky. Toto byla jeho první praktika, z ne příliš šťastného oboru, černé magie, které se do budoucna držel dál.
Postupem času se jeho původně introvertní charakter začal měnit. Začal trávit více času ve společnosti svých živých vrstevníků. Odcestoval do ameriky. Během studia si nechával sem tam platit jako médium. Vystudoval medicínu a úspěšně se přidal do řad průměrných obyčejných lidí. Na oko. Nějakou chvíli dělal patologa. Tato práce se mu hodila pro jeho mimoprofesní zájmy. V nekromancii se stal zběhlým celkem rychle. Krom jedné nehody, kdy se mu "subjekt" splašil a tak nějak rozsypal (mrtvola nebyla zrovna v dobrém stavu), byl úspěšným. Zde získal první kontakt s policí a bezpečnostními složkami. Práce patologa nepřinášela žádné další poznatky, ani zábavu. Začal pracovat jako vyšetřovatel. Nejprve pro policii, později na volné noze. Krom toho, že tato práce poskytovala novou, neobjevenou zábavu, také pomáhala zametat stopy, které natropil, neboť většina z jeho aktivit nebyla tak úplně legální. Udržovat se tak dlouho mladý a v dobré kondici není bez přijetí životní energie někoho jiného možné. "Dobrovolníci" to bohužel většinou nepřežili.
V práci se zaměřoval především na neobjasněné, či odložené případy, proto není divu, že skončil poblíž Dark Townu, kam se také přestěhoval.
Vrozené: Médium [schopnost komunikovat s druhou stranou (mrtvými)...]
Speciální:
Nekromancie [složité umění, pro většinu mágů tabu - umožňuje vrátit mrtvé tělo zpět k životu - životní energii čerpá z externího zdroje (většinou mág). Je to ale pouze prázdná schránka bez duše - což zahrnuje vzpomínky, osobnost... Jak oživlý umrlec vypadá a jak se chová závisí na schopnostech mága (v Sebastianově případě spíše na tom, jak se snaží, kolik má k dispozici energie a času). Někdy může být výsledkem pouze chodící hrouda shnilého masa, jindy bytost téměř k nerozeznání od živého člověka... tedy až na teplotu těla, nulového tepu, bledé kůže... Výsledek ale nemá vůli, proto se nikdy nemůže chovat jinak, než má "naprogramováno" svým pánem.
Černá magie: Vzhledem k náročnosti jednotlivých kouzel, je většinou zdrojem energie oběť, či jiná bytost, ze které je vysávána. Základem jsou nejspíš kletby, na které se Sebastian zaměřoval. Především na proklínání předmětů. Např: Proklít pistoli tak, že střelec vždy mine. Přívěšek, který přináší schizofrenii. Peníz narušující potenci.... možností je hodně. Ale: 1. Kletby většinou nefungují na vyšší temné bytosti (např. démoni), 2. Kletba může být zrušena buďto původcem, nebo čistým jedincem (či silnou bílou magií), 3. Pokud není kletba obnovována, časem slábne, až z předmětu úplně vyprchá. Často tyto předměty ale přináší smůlu, 4. Vedlejší účinky doprovázející tyto praktiky jsou dosti nepříjemné. Během 24 hodin se dostavuje paranoia, deprese, změna nálad. Někdy i halucinace a horečka.
[image id="99245542" width="839" height="51"]
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 20. prosince 2015 v 21:02 | Reagovat

Fešák :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama