Joseph Brower

18. července 2014 v 23:13 |  Spisy

Joseph byl už odmalička spíš samotář. Jediný, s kým si rád hrál, byla jeho mladší sestra. Byl pro ni velkým vzorem, vždy ji chránil a zastával se jí. Spolu si hráli na boháče z Los Angeles a oblékali si oblečení rodičů. Joseph byl odmalička skvělý plavec, rád chodil k vodě, hlavně v noci. Naučil se taky hrát na akustickou kytaru a když vyrostl, sedával na střeše jejich bytu a hrával nádherné písničky. I když umí pěkně zpívat, nerad zpívá před větším počtem lidí, nejlépe se mu hraje u táboráku nebo u něj doma. Joseph možná působí jako tichý a stydlivý člověk, ale pokud ho něco nebo někdo opravdu naštve nebo ohrožuje jeho nejbližší, neváhá na dotyčnou osobu klidně i zaútočit. Někdy celý den, nebo i noc, prosedí venku v přírodě a hraje na kytaru. Párkrát si už tak přivydělal. Pokud není venku vyloženě mínus dvacet stupnů Celsia, chodí rád bez trička, připadá si tak volnější. Kalhoty nosí i ve vlkodlačí podobě, považuje to za správné, když chodí jako člověk a v rámci mezí vypadá jako člověk, proč kolem pobíhat nahý, že?
Joseph Brower, nebo taky Jo[džou], jak mu říkalo těch pár kamarádů, co měl, se narodil před téměř třiceti lety v Nizozemsku. Z dětství si toho příliš nepamatuje, neměl jej moc šťastné. Otec s matkou se často hádali a nevědomky do hádek zatahovali i Josepha a jeho mladší sestru Annie. Josephovi se to ani trochu nelíbilo, ale nemohl s tím téměř nic dělat, a tak alespoň sestru brával k jejich babičce. Ta jim vždy vyprávěla krásné příběhy o nadpřirozených bytostech. Jednou, když Annie spala, si Josepha vzala stranou. Povídala mu o tom, že v jejich rodině se dědí vlkodlačí geny, ale že proměna je u nich velmi vzácná, protože jen málokdo zdědí natolik genů, aby se uměl proměnit. Joseph na takových pohádkách vyrostl, ale nechtělo se mu to věřit. Babička ale zavrtěla hlavou a pokračovala. Upozornila ho, že by si měl raději dávat pozor na sebeovládání a že by si měl udělat krevní testy. Její otec se prý jednou opil, porval se a proměnil ve vlka. Policie ho zavřela a dlouho ho držela ve vězení, prý, že je nebezpečný. Naštěstí se to nedostalo do zpráv. Joseph jí sice moc nevěřil, ale uposlechl babiččiny rady, udělal si testy, které bohužel(bohudík) byly pozitivní, a kdykoliv šel s kamarády na párty, nikdy se příliš neopil a ani si nehledal holku, jako jiní jeho kamarádi. Popravdě, nedělalo mu to moc problémy, měl raději samotu a nejlépe se cítil, když si mohl při svitu měsíce zaplavat.
Jednou ho ale kamarádi překvapili a do bytu mu tajně vpašovali jednu jeho kamarádku, které se líbil. Když se Joseph vrátil z práce, čekala na něj nahá v jeho posteli. Joseph se svému vlkodlačímu já bránil, ale pudy ho svým způsobem přemohly a podlehl jejím nabídkám. Někdy během sexu nad sebou ztratil kontrolu a proměnil se. Jeho kamarádka byla v šoku a utekla. Joseph usoudil, že takhle ve městě už žít nemůže, buď by ho zavřeli, kdyby to na něj ta kamarádka řekla, nebo by ho přinejmenšim měli za zrůdu. Sbalil si nějaké věci, nezapomněl na svoji kytaru, na kterou od mala hrál a utekl.
Nějakou dobu se potloukal po Evropě a během těch pár let potkal několik málo vlkodlaků. Zjistil, že se od nich liší, nejvíc tím, jak po proměně vypadá. Normální vlkodlaci se měnili v obrovské vlky, Joseph ale ve své druhé podobě vypadal více jako člověk. Pátral po důvodu a zjistil, že za to můžou nejspíš jeho geny. Jelikož se většina členů jeho rodiny neměnila, protože měla nedostatek vlkodlačí krve, gen zmutoval a díky tomu je Joseph více humanoidní než ostatní vlkodlaci. Od jednoho vlkodlaka se doslechl o Dark Townu, a tak se vydal přes moře a zde se chce usadit.
Joseph je sám o sobě mezi vlkodlaky výjimečný tím, že po proměně nevypadá úplně jako vlk. Tato podoba s sebou přináší výhody i nevýhody. Mezi výhody patří to, že je pohyblivější, díky lidským hlasivkám dokáže normálně mluvit, ale i výt, a celkově je spíše jako člověk, jen s velkou silou, srstí a ocasem. Je také spíše cítit jako člověk, než jako vlkodlak, a to i v lidské podobě, takže je dost nenápadný. Jednou z velkých nevýhod je to, že se nedokáže telepaticky domlouvat s jinými vlkodlaky. Nedokáže také úplně ovládat proměnu, někdy se proměnit nedokáže, i když chce, jindy se naštve nebo jinak rozruší a promění se. Jeho hlavní schopností je odolnost proti čtení myšlenek a jakoukoli manipulací s ní.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Mia Mia | 18. července 2014 v 23:40 | Reagovat

Vlasáč ^^ :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama