Jake Harris

8. července 2014 v 12:59 |  Spisy

Jake, když dělá svou práci tak je dost často agresivní, ač nikdy nepohrdne nějakou poznámkou k tomu co dělá. Sice je nadpřirozenou bytostí, ale má v sobě zabudovanou pohrdavost vůči těmhle příšerkám a vždy je připravený k tomu, aby zabil bezesporu vše, na rozdíl od svého mladšího brášky. Ať tak nebo onak, navzdory tomuhle chování, Jake upřednostňuje bezpečí jeho rodiny nad všechno ostatní, dokonce i jeho život. Ačkoliv v případě nutnosti může být poněkud impulsivní a nebo domýšlivý. Těší se z nekomplikovaných věcí v životě, jako je dobré pivo a jídlo například. Téměř stále zobrazuje nějakou úroveň humorného chování, a často bere na lehkou váhu napjaté situace, děláním nepřiměřených žertů nebo používáním sexuálních narážek. Někdy se jeví pošetile kvůli tomuto zvyku, ale je to pouze jeho prostředek jak se vyrovnat se stresem z jeho práce.
Jake je něco jako sukničkář, ale byl zamilován (aspoň do jedné holky). On si opravdu přeje, normální život, s manželkou, dětmi a normální prací. Ne vše ale je dokonalé.
Doma má čtyřdveřový Chevrolet Impala 1967 černé barvy, a je fanoušek klasické rockové hudby a heavy metalu. Jeho oblíbená píseň je něco mezi Led Zappelin's Ramble a Travelling riverside Blues. Nosí kovový amulet, který mu dal jeho bratr jako dárek, na dlouhém černém náhrdelníku z látky. Navíc k amuletu, skoro vždy nosí kovový prsten, který má na pravém prsteníčku. Jake se bojí lítání, a tvrdí že to je důvod proč všude řídit a taky miluje své auto. Je skeptický k náboženství někdy, když nemá moc dobrou náladu dokáže i dost urazit člověka, který je pobožný ale ne že by mu to vadilo. Jeho svědomí ho vážně netíží. Někdy má dost velkou tendenci chránit rodinu, jak jeho malou amazonku (Samanthu) tak mladšího brášku (Sammyho). I on oplývá jistou ironií, kterou dokáže použít i v situacích kde by se to vážně nehodilo. Při večerech je dost ostražitý, ale před den to upadá a je nevzrušený skoro vším. Bohužel se někdy chová jako arogantní blbec, naštěstí není naivní, prostě jen trochu arogantní. I na to, kolik je mu let si o sobě nic moc nemyslí, prostě někdo ho naštve tak ho zmlátí a dál se tím nezatěžuje, není žádný vůdce a tak mu to ani nikdy moc nešlo, ovšem od doby co se stal betou Dark Townské smečky, se musel začít učit být tak trochu víc taktickým a klidnějším.
Ovšem tohle je jeho lidská stránka, co ta jeho vlčí? není stejná, bohužel..
Ve vlčí formě je Jake trochu klidnější, vydrží dlouho na jednom místě a není moc vzrušený okolím. Ovšem rád se rve i ve vlčí verzi a hodně ho to uspokojuje, nesnáší prohry a proto ze sebe, vždy dostává co nejvíc. I on si ale rád zaběhá, buď za večeří a nebo jen tak pro zábavu, aby se vybil. Také ho to uklidňuje, proto když je dost naštvaný nebo rozrušený tak se promění a jde se proběhnout. Taková obrácená verze lidské poloviny, ale ne tak moc. Jeho vlčí já je vlastně černý veliký vlk s ohnivýma očima, takové hodně zářivě žluté. Velikost je prostě normální pro vlkodlaka jeho stáří a váhu no... netřeba. Ovšem jeho síla je prostě dána stářím a zkušenostmi, kterými oplývá. Přeci jako vlkodlak není krátce. Je ale pravda, že ho dokáže dost věcí vyprovokovat dřív, než normálně..hlavně při úplňku umí se ovládat, dokonce dobře na nečistokrevného vlkodlaka, ale někdy ho prostě emoce doženou.
Jake se narodil před hodně dávnou dobou, kdy pomaličku povstávalo křesťanství. Ne, že by ho to v té době moc zajímalo, protože on vždycky dělal vše podle sebe a nějak nedbal na ostatní. To se změnilo, až s narozením jeho o devět let mladšího brášky Sammyho, kterého on prvního okamžiku chránil a nechtěl dopustit, aby se mu něco stalo. Jak kluci rostli, tak jejich bratrské pouto více a více sílilo a oni byli neustále spolu. Skoro. I on se učil, někdy pozlobil jak rodiče tak Sammyho, ale spíše musel jako starší syn doma pomáhat. Ne, že by mu to nějak moc vadilo prostě, někdo musel pomáhat..byla to opravdu nepěkná doba, kde vyrůstali.Vždy se snažil být tím vzorem pro mladšího brášku, ale ne pořád se to dařilo i on byl puberťákem a ne, že by to probíhalo v dobrém. V té době zde panoval hladomor, mor a další různé nemoci jako byl zápal plic. Léky v té době nebyli, proto hodně lidí umíralo na tyhle ¨nehezké věci.. a ke komu lidi mluvili? K Bohu. Ne, že by jim to pomohlo ale to nemohli vědět.. ani Jake to nevěděl v té době. I jemu jednoho dne vybrali manželku, ale než se vše mohlo uskutečnit sbalil se, rozloučil s rodinou a malým Sammym a odešel pryč. Do světa jen proto, aby se nemusel ženit s nějakou neznámou holčinou, která byla mladší než on.
Po pár měsících cestování, přivyděláváním různými pracemi se z něj stal takovej nespolečenskej tvor a trochu i agresivní. Dneska nepřespával v nějaké krčmě a prostě se vydal do lesa zase do jiného města, či vesnice. Krásně svítil úplněk a Jake si ničeho nevšímal, až náhlého táhlého zavytí. Dost blízké na to, aby Jake zastavil svou chůzi a rozhlédl se. Hnědý veliký vlk se objevil před ním a on no.. co jiného, hladoví vlci tu byli častými hosty a on nechtěl být potravou pro vlka a proto se rozeběhl pryč. Nemělo to ale dobrý efekt, ten prašivej vlk byl stále v jeho patách a když už si myslel, že se mu ztratil zastavil a vydýchával. Nohy ho pálily a skoro nemohl popadnout dech. Plíce měl v jednom ohni a trochu sýpal. Utíkal dost dlouho na to, aby měl svou falešnou iluzi bezpečí a proto se sesunul k jednomu stromu, kde se opřel. Ne nadlouho. Zavrčení ho dostalo do pozoru. Jake se ho snažil nějak odehnat od sebe, házení klacků, kamení zkoušel i na něj křičet, aby se zdejchl..bez úspěchu. Vlk se jedním dlouhým skokem dostal k Jakeovi a shodil ho na zem. Ten ¨pád zbrzdil rukama a začal se lokty opírat o zem. Vlk se opět přibližoval a Jake ho zkoušel kopnout. Jednou se mu to podařilo, to vlka jen naštvalo a prostě po něm skočil. Bolest, když mu drápy sjížděli po kůži byla nesnesitelná, ale horší bylo kousnutí. Vlkodlak se mu zakousl přesně do ramene, trochu trhl ale naštěstí nic neukousl a Jake nahmatal omámeně veliký kus kamene a párkrát s ním vlkodlaka přetáhl přes čumák. Ten kníkl, olízl si ¨tlamu a odběhl pryč. Jake se nějak tak sebral a raději zmizel při tom se snažil ošetřit si ránu.
Jake si myslel, že to byl naprosto obyčejný útok vlka, ale to co následovalo.. no změna v chování byla patrná, dokonce i jeho smysli byli lepší a jeho to děsilo. Jak by ne?! Nastal další úplněk... bolest, kterou pocítil se opravdu nedá popsat slovy.. kosti se natahovali a protahovali. Různě kroutili do podoby velikého černého vlkodlaka, tedy v téhle době ještě ne tak velikého... to co se dělo si nepamatoval, ale ráno se probudil od krve a nebyla to jen zvířecí.. co se stalo? No, Jake asi hodně řádil a odnesla to jedna mini vesnička.
Století ubíhala a Jake se nějak tak sjednotil se svým vlčím já, po pár letech opět potkal i svého brášku kterej se stal také vlkodlakem. Bylo to naprosto hezké překvapení potkat bráchu po tak dlouhé době, dokonce už existovali auta a Jake si koupil černou Impalu se kterou toho prožili vážně dost. I s bráchou v ní jezdili po Americe a dělali to co je baví a Jake dělal svou práci i se Sammym.
Pak přišlo další rozloučení a Jake se odstěhoval sem, do Dark Townu. Nezůstával tu moc, prostě jen párkrát do roka se tu objevil i se svými psi a pak zase zmizel za prací. Po tom co zde, ale potkal Samanthu se to změnilo. Nikam moc nejezdí (jen za prací) ale vždy se vrátí. Teď tu žije i s ní v domě s pětičlennou smečkou vlčáků a dokonce se tu objevil i bratr. Dokonce o něco později se stal Betou Dark Townské smečky, která je pod velením Zachariáše...
Takže Jake je docela i spokojenej, i když se to tak moc nemusí zdát.
Ke dni 23. 11. 2014 se po souboji se Zachariášem stal alfou Dark Townské smečky.
Jake je přeci jen starší vlkodlak a tak mu telepatie s ostatními nedělá moc problém. Sice je to lepší s vlkodlaky a prostě dětmi přírody, ale dokáže se naladit i na jinou vlnu a mluvit v myšlenkách i s člověkem či další potvorou. Jako každý vlkodlak se dokáže léčit, rozhodně je ale rozdíl mezi stříbrem a kovovou kulkou nebo říznutím! Řezné rány se léčí rychleji, normální střelný kulky jsou do rána zahojené, ale po stříbře se to nevyléčí úplně a zůstane mu nějaká ta jizva. Ovšem na to, aby se něco vyléčilo musí být odpočinutý. Stejně jako ostatní vlkodlaky je i jeho prakticky nemožné opít. Také je o dost silnější než obyčejný člověk.
Při jeho práci musí umět střílet a nějak se o sebe postarat, proto dobře umí bojovat se střelnými zbraněmi, ani sečné zbraně mu nejsou cizí a když má svou mačetu je šťastný. Ale co když zbraně nejsou po ruce? No lehké, Jake se umí prát co by to bylo za chlapa (vlkodlaka) bez toho, aby neuměl někomu ubalit nějakou silnější nakládačku.
Vlčí podoba
Dagon
Sammael
Tarioly
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama