Merlia Ghaelm

13. června 2014 v 17:52 |  Spisy
Nick: Rouzí
1. Jméno a příjmení
Merlia Ghaelm
2. Rasa
Mořská panna
3. Věk
Něco kolem tisícovky
4. Pohlaví
Žena
5. Práce
Zatím žádná

6. Povaha a záliby
Na první pohled je milá, věčně usměvavá dívčina s optimistickým náhledem na svět. Časem zjistíte, že je až příliš ukecaná a bláznivá. Kdykoliv ji potkáte, uvidíte na její tváři sladký úsměv. Dokáže vás svou dobrou náladou nakazit, že se usmíváte, i když už nejste v její přítomnosti. Je takový antidepresivní mořský panňátko. Ráda se i tulí, ale to nepraktikuje s každým. Obejmout jo, ale nic moc navíc. Je dost stydlivá, vždycky zrudne a uhýbá pohledem. Nemá zábrany plakat - štěstím, smutkem, vztekem… slzy bere jako další z projevů emocí. I když pro to nemá zvláštní nadání, umí se vcítit do pocitů druhých. Umí naslouchat a udržet tajemství. Dá se říct, že je to nejhodnější a nejlaskavější stvoření, které plave v oceánech. Snaží se pomáhat druhým i na úkor vlastních potřeb a tužeb. Druhým čtěte: ty které miluje - pro ty udělá všechno. Tehdy se dokáže projevit jako pravá bojovnice, jindy se drží spíš stranou a je dost ustrašená. Je důvěřivá. Je snadné ji oklamat, využít její dobroty, ale když jí opravdu ublížíte, neodpouští. Možná by chtěla prominout, ale trucuje a je těžké ji přimět znovu věřit stejné osobě. Neumí si dupnout, aby si vydobyla svůj názor, nakonec stáhne ocas a přidá se k většině, ale rozmrzelost a trucování jí jde. Patří k těm poslušným typům, který bez remcání splní příkazy svých nadřízených, avšak když se jí do něčeho nechce, pokorně se omluví a díky její obvyklé poslušnosti je jí to prominuto. Problém u ní nastává, když se dostane mezi cizí. Pak je tichá, uťápnutá, nejistá, všeho se bojí a pořád se omlouvá. Popřípadě se drží toho, koho už zná a odmítá se ho pustit - něco jako dítě a mámina sukně. Chce to jen čas, než se otrká a dostane se přes hranici cizosti a ukáže vám tu svou veselou tvářičku přímo k poňuňání.
7. Příběh
Říká se, že nejmladší ze sourozenců, zvlášť když se jedná o dívky, jsou nejkrásnější. To necháme na posouzení znalcům, pravdou ale je, že je nejmladší ze tří sourozenců a jako bonus i mořská panna, bájné stvoření, které svým čarovně krásným zjevem láká námořníky do svých spárů. Tak skutečně jest. Celý její klan byl vychování ve víře, že jsou lidské bytosti pro ně velkým nebezpečím a není důvod cítit vinu za jejich smrt. Drželi všichni za jednoho a jeden za všechny a nikomu neodhalili své tajemství. Upřímně nikdy nepochopila, co se v bratrovi vzepřelo, že následovalo jejich rozdělení. Byla to pro ni snad největší rána, protože měla k Dantemu nejblíže a on… najednou nebyl. Dlouho trvalo, než se smířila s jeho odchodem. Nechtěla přijmout rozhodnutí jejich společnosti, ale co jiného jí zbývalo? Sama by si nikdy netroufla vzbouřit a zůstat bez ochrany rodiny, protože si přišla slabá a zranitelná. Co se divit, když v ní okolí vidělo křehkou sasanku. Postupně získala víc sebejistoty a přestala být tak zakřiknutá. Zformovalo se její nynější já a to ustrašené káčátko se projevuje jen v přítomnosti strachu nebo cizích bytostí. Nikdy nevybočila z řady, nebyla ničím výjimečná, nesnažila se mít vlastní hlavu a poslouchala rozkazy. Naprosto bezproblémová, přesto pro lidi nebezpečná. Díky tomu jí měli všichni rádi. Jednoho dne jí rodiče oznámili, že ji bez jejího vědomí zasnoubili, kdo ví s jakým panákem. To byla rána jako z děla. I když měla za sebou několik staletí života, pořád se cítila moc mladá a nezkušená na manželský život. Její sestra ji tehdy zachránila a provdala se místo ní. A jedna dobrá zpráva střídala druhou, když domů zavítal Dante. Měla velikou radost, že je zpátky, až se jí zdálo, že za ním pořád dolízá, protože byl pro ni vzácností. Dověděla se od něj jaké to je žít na povrchu a v jejím velkém srdíčku zahořela zvědavost. Zdá se, že si bratr souš opravdu oblíbil, protože je znovu opustil. Merlia zaváhala, a tak dál zůstávala v rodné domovině. Zvědavost jí nedala a čas od času se vydala k pobřeží. Z dostatečné dálky sledovala život lidí bydlících u moře. Získala podezření, že ne všichni jsou tak zlí, jak jí vštěpovali do hlavinky. Tyhle její výlety se stávaly častějšími. Jednou se u nich objevila divná holka, ani panna ani člověk. Merlia si tajně vyslechla hádku mezi její rodinou a tou divnou ženou, které se točila kolem jejího bratra. Ještě než stihla Iriana odejít, šla za ní a ptala se jí na bratra. Bylo to asi její největší rozhodnutí v životě jí věřit a jít s ní na pevninu. Jen se jako hodná holčička doma omluvila, že nějakou dobu nebude vykonávat svou práci, ale nikomu neřekla, kam má namířeno, asi by jí utrhli ocas. Zkouška započala hned na pláži, když si Merlia poprvé vyzkoušela lidské nohy. Věří, že jí Iriana neublíží a bude s ní mít dostatek trpělivosti na její první cestě po souši. No a tak se tohle mořský pískle dostalo do Dark Townu, chce zase vidět velkýho brášku, kterýho miluje snad ze všech na světě nejvíc.
8. Výjimečnost/nadání
Za ta léta, co plave v moři, zná řeč kdejaké škeble či ryby. Co se týče suchozemských zvířat, nemá ponětí, jestli rozumí i jim, zatím neměla možnost to vyzkoušet. Jejím darem je led. Může vytvářet rozmanité věci, které jsou mnohem pevnější než přirozený led ajen tak neroztají. Učí se tak dlouho, že k tomu nepotřebuje vodu, stačí třeba i vzdušná vlhkost. Bohužel, i když má svou schopnost zvládnutou v malíčku, když je rozrušená, opravdu moc emociálně vypjatá, mrazí své okolí ani neví jak.
9.Obrázek
10. Zvíře
Nemá
11. E-mail
forbiddenrose@seznam.cz
12. Majetek, příjmy a výdaje:
Žádný majetek nemá, veškeré výdaje jdou na jejího bratra
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama