. .

Erik Leandr Christensen

20. května 2014 v 19:39 |  SpisyErik je od prvního pohledu frajírek. Jenže ne bez příčiny. Staletí ho naučila… že za sebevědomím musí stát zásluhy a ne plané žvásty. Erik má vystudované dvě vysoké školy, filosofii a jazyky. Těch umí kolem deseti plynule, včetně francouzštiny, španělštiny, gaelic, němčiny a dalších. Vždy si zakládal na tom, že vypadá dobře a chová se galantně, proto také nikdy své ženy a dívky, kterých má a měl přehršel, nepřehlížel. Chová se jako gentleman a nemá potřebu si na nikom zvyšovat sebevědomí. Proč? Protože je prostě dost vysoko už samo o sobě. Ví, že dobře vypadá, mluví, voní a vystupuje… Řeči ostatních jsou mu povýšeně u zadních partií a přechází je s úsměvem jemu vlastním. Je cholerik, ale není to typicky výbušný jedinec. Dlouho předlouho vás zpražuje povýšeneckým pohledem no a když to nepochopíte, skončíte většinou přidušení někde u zdi, jako blesk z čistého nebe. Což je vcelku ironické, když blesky ovládá jeho sestřička. Jeho největší zálibou i láskou je jeho rodina, respektive ti, co mu zbyli. Sestra Lorelai, které mazlivě (a to bez nadsázky) říká Rory a jeho bratr Alaric, kterého nazývá Rickem. Je nejstarší z nich a nikdy je neopustil na víc než dva týdny. Se svými sourozenci rád v jejich klubu pořádá pijatiky, které nezřídka končí v posteli s některou zákaznicí nebo s Rory, ke které má až nezdravě blízký vztah. Rozhodně se nedá považovat za čistě bratrský, je v tom něco mnohem víc, co by člověk přirozeně nazval láskou. Trochu ujetou, ale láskou. Jeho oblíbenými věcmi jsou bez nadsázky víno, ženy zpěv… nebo spíše whiskey, ženy všech ras a led… Oplývá darem ledové magie a rád si hraje s vodou. Na rozdíl od bratra Alarica, který je ohněm rodiny.
Zajímá vás příběh tří sourozenců, kteří podnikli útok na Dark Town? Jejich životy, strasti, slasti a jiné maličkosti, které zamávali jejich životem? To, kde spávali, s kým se pelešili nebo proti komu intrikovali? Příběh je to vskutku zajímavý a dlouhý, dobře vyprávěný po večerech u hřejivé náruče krbu a sklenice vína. Vy na to možná nemáte čas, ale Lora by vás zabila, kdybyste se nechali ochudit jen o jednu chviličku z jejího života. Protože Alaricova a Erikova sestra miluje okázalá vyprávění a oni se s tím smířili tak snadno, jako s dalšími jejími chybami. Ty samozřejmě neříkají nahlas. Snad protože jim ani nevadí. Ale na tom nezáleží. Takže se pěkně usaďte, pohádka začíná.
Erik přišel na svět do staré šlechtické rodiny, která ale už dávno přežila svou slávu a teď už se jen snažila přežít ve vysoké společnosti pomocí dluhů a lži o tom, jak je všechno v pořádku. Dařilo se jim to velmi dobře, protože ani Erik ani nikdo jiný neměl tušení o tom, jak si finančně doopravdy vedou a že tohle jednou skončí fiaskem, při kterém asi někdo ze všeho zmatku ztratí hlavu. Byl nejstarší ze tří sourozenců a tak si nejdéle užíval otcovské i mateřské lásky. A také lásky k penězům, ale to je jiný příběh, který vás nemusí zajímat. Rick byl prostřední a to byla jeho nevýhoda, protože pak přišla na svět Rory, náš benjamínek a veškerá pozornost se přenesla na ni. Rozmazlovali ji rodiče a rozmazlovali ji i oba bratři. Jejich trojka vždy stála pospolu, ať se dělo cokoliv. Kroupy mohly padat, ba co víc, přímo trakaře a ti tři by se od sebe nehnuli ani na krok. Běda tomu, kdo by je chtěl rozdělit. Pravděpodobnost, že by skončil mrtvý je… 100%. Ti dva schytávali statečně tresty za věci, co Lori provedla a ona? Odměňovala je cukrátky, okouzlujícími úsměvy a později také společnými chvilkami v posteli. Nikdy by ty dva neopustil, leda za cenu smrti.
V určitém věku se v nich začaly probouzet schopnosti. Byli ze starého rodu démonů, dalo se to očekávat. A oni? Ani to nezapřeli. Zatímco Alaric byl doslova pyroman, jak mu Erik škádlivě říkával, on miloval vodu a led, měnil její skupenství v žhavou páru či rosu nebo bouřlivou vlnu a pak ledový sloup. Magie vody a ledu byla jeho vášní a v ní byl… nejdokonalejší, vodní iluze i vodní magie ničení. Nic víc nepotřeboval, protože oheň… tím je Rick.
Jenže život plný hýření a bohatých večírků musel skončit. Nemohlo to tak jít donekonečna, ačkoliv jeho rodiče se o to snažili. Snažili se tak moc, až je to nakonec stálo život. Zapletli se se špatnými démony ve špatné době a místo peněz, kterými by splatily dluhy, zkrátka zmizely a dluhy se zvýšily.
Erik se stal hlavou rodiny. Ale on byl vždy ten hýřivý a méně zodpovědný syn. Šel za požitky a rozumná rozhodnutí u něj přes ta emocionální neměla místo. Řídil se tužbami a vášněmi, což je mnohdy dostalo do potíží, které musel řešit Alaric… Jako ten zodpovědný synek. Ten nejzodpovědnější, což byla smutná a krutá pravda. Jenže i přes jeho snahy linka financí klesala a klesala až do neúnosných částek. Vymahači přišli pro své dluhy. A on se musel uchýlit k jiné cestě, jak získat peníze.
Se sourozenci, zejména bratrem, si rozjel malý zlodějský podnik. Tedy, začal jako malý. Ale tahle banda asi nezvládne nic v malém měřítku. Nakonec se z toho vyklubaly ohromné sumy, které sice splatily to, co měly, ale uznejte. Když vám ze dne na den přibyde kopa peněz, lidé si všimnou. Možná ne hned a ne napoprvé, ale vzhledem k tomu, jak byla tahle trojka - v této době už spíše dvojka - marnivá, nešlo to jinak. Lidé se začali ptát. Ukazovat. Podotýkat. Až to nebyli jen ti obyčejní a neškodní človíčci, nýbrž i lidé na vysokých místech. Nejen lidé… A tehdy museli zmizet…
Nezdálo se však, že by se to jich nějak dotklo. Vstupenku do vyšší společnosti měli stejně vždycky zaručenou díky jejich dobrému vystupování a konec konců rodem. Titul před jménem stále něco znamenal, ačkoliv byl oškubaný až na kost. Takže rod a ochota udělat takřka vše. Zabít, krást, vyspat se s někým… Ani jeden z nich neměl problém. A na konci dne měli stejně zase jeden druhého. Erik vždy byl ten extrovertní šaramantní elegán, ten co se nebál přes postel získat postavení a moc, pro Ricka a pro jejich Lorelai. Rick byl mozek a taktik a ona? Mazlíček jako pořád. Tohle jim šlo. Možná, že kdybyste se někdy pozorně zadívali na dobové rytiny nebo dobře hledali v obrazech z šlechtických dvorů, najdete je tam. Žili si dobře, i když i přes snahy nikde nemohli zůstat nějak zvlášť dlouho. Ale komu to vadí? Byli spolu.
Jenže i tahle situace se začínala vymykat kontrole. Přišla moderní doba, snaha o demokracii. Králové mizeli, už nebylo tak lehké zametat stopy, když se objevila nová technika. Nebylo tak snadné splynout s davem nebo to svést na někoho jiného. Museli se stěhovat čím dál tím více. Lora z toho byla unavená, otrávená. A Lořino slovo v této rodině obvykle stejně mělo největší váhu, protože ti dva? Ti dva by pro ni udělali první poslední. Kdo ví, kdo poprvé navrhl tu smělou myšlenku poctivé práce. Ale jakkoliv se to prve zdálo nereálné, teď… Teď to bylo něco, co by šlo. Na účtu měli zásoby, co stihl Alaric nastřádat právě pro tyto možnosti. Jako místo padl Dark Town. Proč? Lora i Erik si tu najdou zábavu a Alaric… možná také.
Koupili staré skladiště, které vyšperkovali k dokonalosti na svůj vlastní noční klub, Inferno. Sám název oznamuje světu, že tady rozhodně anděly nepotkáte. Budova plná chromu, high technologie, světel, vše, co mají rádi. A požární předpisy? To je Alaricova starost. Byl to taktický tah z jejich strany. Erik si může balit holky přímo v práci a Lora vlastně také, ačkoliv ona nikdy nepracovala. To Alaric tu byl ten workoholik, který si k celému řízení přivzal ještě službu hasiče. Z lehké recese, možná i z touhy dělat něco užitečného… Ale takhle tedy skončili. A tohle bude asi prozatím konec jejich příběhu, jejich pohádky, co zdaleka asi pohádkou nebude. Jak to bude dál? To se uvidí.
Erik, co k němu říct. Typický severský typ. Blond vlasy v různých sestřizích, vždy módních a vhodných pro dané historické období lemují jeho protáhlý ostře řezaný obličej, jemuž vévodí pronikavé ledově modrošedé oči. Pleť má téměř alabastrovou a tak si ho lidé často pletou s upírem, což je někdy vtipné když uvážíme, že se klidně bezostyšně prochází na slunci jako pán. Vysoká bezmála dvoumetrová štíhlá a vypracovaná postava způsobuje, že budí respekt a také má proč. Je silný jako býk, nicméně sílu nevyužívá zbytečně často. Chodí oblékaný elegantně, spíše takový ten ležérně elegantní styl, tak aby se cítil jako ve druhé kůži, nesnáší být spoutaný v psychice ani v oblečení. Ale to nehrozí, protože jemu padne vše. To vše spolu s neodolatelným charismatem z něj dělá dokonalého manažera baru a svůdce žen, které miluje ve všech tvarech i velikostech.

Erik oplývá darem vodní magie. Schopnost přeměnit vodu na led, což je jeho nejoblíbenější činnost, či změnit v páru a nechat zmizet. V tomto je takový hračička, dokáže se tím celé hodiny bavit a zapomínat na své povinnosti. Ví, jak ženy dostává do kolen, když jim vytvoří z vody ledovou růži a nechá ji roztát na jejich těle. Prostě… chlap. Z vody dokáže vytvořit hotové divy světa, obrovské vodní sloupy, mlhu, která se rozprostře na míle daleko. A kdyby chtěl? Určitě se mu podaří vytvořit i obří ledový zámek plný soch a dekorací. Jenže… to je moc práce. A znáte Erika, moc práce je moc úsilí a za to mu snad nikdo nestojí. Nejčastěji ho ale může jedinec vidět, jak si mrazí skleničku s alkoholem. Co však rád využívá je tvorba ledových sluhů. Jejich život, či spíše bytí, je krátkodobé, protože… led prostě na přímém sluníčku nevydrží že? Stačí větší teplo a z ledových lidí je jen velká kaluž, kterou nikdo vytírat nebude.


Malý neumělý fénix na noze , namaloval mu ho Alaric jako malý a tak si ho nechal.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama