Andrew Baxter

13. března 2014 v 21:56 |  Spisy

Andrew si zakládá na svém postavení drsňáka, které si snaží za každou cenu udržet. Usmívá se jen málokdy, většinu času se tváří zamyšleně a nepřístupně. Pod tvrdou slupkou drsňáka se ale přece jenom skrývá obyčejný muž, který není tak zlý, jak ve skutečnosti vypadá. Nepotrpí si na sentiment a za romantika by ho prohlásil snad jedině blázen. Jedná se o tvora velmi společenského, který upřednostňuje přítomnost pohlaví opačného. Není však žádný sukničkář, který by se neudržel na uzdě. Pokud by však nalezl spřízněnou duši, udělal by cokoliv proto, aby jeho vyvolená byla šťastná. Vlastně dokáže být vskutku pozorný, pokud zrovna chce a má náladu. Fakt, že se to příliš často nestává už je vedlejší. Důležitější je, že někde uvnitř něj tato nepatrná částečka osobnosti je. Většinu času maskuje svůj démoní původ ne proto, že by se za něj styděl, ale nechce dát najevo, co je skutečně zač. Ne každý totiž chápe, že rasa ještě nerozhoduje o osobnosti. Má rád rockovou hudbu, navštěvuje různé bary a kluby, ale alkoholik není ani náhodou. Přírodou neopovrhne, pokud se naskytne příležitost, vyrazí si někam, kde ho nikdo nemůže objevit. Často záhadně mizí, aniž by dal svému okolí vědět, ale snaží se pracovat na zlepšení. Existuje však i druhá strana jeho povahy, ta výhradně zlá a zlomyslná, více podobná démonu. Nemůže předem určit, kdy bude zlý, jednoduše to přijde samo. Přestane se však úplně ovládat, jako by ho řídil někdo jiný. Je nenávistný, dokonce má až potěšení z mučení a týraní druhých. Svou zlost si vybíjí na ostatních bez rozdílu, ať už jde o muže či ženu. Problémem zůstává, že po těchto stavech si téměř nic nepamatuje, většinou jen útržky.
Andrew, nebo také Drew, jak mu v rodinných kruzích často druzí říkali, se narodil a vyrůstal v Británii v jedné vesnici. Měl vcelku spokojený spokojený život až do doby, než se dozvěděl sám o sobě pravdu. Lidé, které považoval za matku a otce nebyli jeho skutečnými rodiči. Dozvěděl se taktéž, že jeho biologičtí rodiče byli oba démoni a on bude tedy stejný. Byl to pro něj šok, se kterým se musel hodně dlouhou dobu vyrovnávat. Trvalo téměř dvě stě let, než vstřebal tuto skutečnost a naučil se s ní žít. Nechtěl si připustit, že všichni jeho blízcí dříve nebo později zemřu a dělat si přátele je více než riskantní, pokud se chce vyhnout zranění na duši. Uzavřel se více méně do sebe a žil na vlastní pěst. Pracoval velmi tvrdě, aby měl na živobytí. Nepohrdl žádnou prací, která se naskytla. Často se musel stěhovat, aby ostatní nepojali podezření, že není obyčejným člověkem. Křižoval jak Anglii, tak i zbytek světa. Za ta léta, co je na světě už téměř neexistuje místo, na kterém by alespoň nějakou chvíli nezůstal. Staral se jen sám o sebe a tak mu to vyhovovalo. Byl spokojený a nic mu nechybělo. Jednoho dne se dostal do města, kde se seznámil s ženou, Sileas. Její krása ho uchvátila na první pohled a ač se snažil bránit sebevíc, jejímu kouzlu odolat nedokázal. Ač si častokrát říkal, že si nesmí pustit lásku k tělu, byl zamilovaný naplno. Ona žena byla výjimečná hned v několika směrech. Jí, jako jediné se Andrew svěřil s tím, že není pouhým člověkem. Neodsoudila ho za to, naopak mu v mnoha směrech pomáhala. Zůstal s ní až do její brzké smrti, kdy ve věku třiceti let zemřela na rakovinu. Byl to pro něj hrozný zážitek. Možná právě tím dnem v něm vzklíčila nová vzpoura proti dalším citům. Krátce po této příhodě město opustil a započal pouť novou, tentokrát vesměs po úplně nebo částečně pouštěných krajinách. Nežil jako zvíře, na to měl svou hrdost, ale přeci jen samota jednoho dostihne. Trvalo další dvě století, než se opět vrátil mezi lidi a začlenil se zpátky do společnosti. Dostal se do společnosti démonů, kteří mu pověděli o místě, kde by mohl být sám sebou a nemusel se věčně skrývat. A tak se Andrew, s novým odhodláním vzít svůj život pevně do rukou stěhuje do města Dark Town a hledá zde štěstí.
Kromě schopností typických pro démony má Andrew navíc dar připravit druhé o smysly. Vždy však může odebrat jeden jediný a na určitou dobu. Je však potřeba velkého soustředění, což vyžaduje spoustu energie.
Eda
http://www.stoplusjednicka.cz/sites/default/files/clanky/2013/08/mamba_z_1.jpg
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama