Rasy

14. února 2013 v 10:55 |  Rasy
Už několik let je mezi všemi démony mír. Žijí mezi sebou, baví se a často se stává, že mezi sebou uzavírají partnerství.
Na výběr máte několik ras. Každá rasa má svoje vlastní slabosti a výhody.

Upír
Ano, i v Darku se potulují tyhle krev sající potvory a pokud nejste člověk, tak se jen třeste aby vás nezabili. Jestli máte tu smůlu a jste pouhý smrtelník máte problém. Pokud se vám poštěstí a upír vás pokouše máte několik možností. Buď s vámi jed nic neudělá (jste proti němu imuní) nebo vás zabije během přeměny a poslední možnost, že ve zdraví proměnu přežijete. Aby mohl jed začít pracovat musí ho v těle být hodně. Většinou je to někdy před výsátím většiny krve z člověka. Pokud se vám podaří proměnu, která trvá dva dny přežít máte cca dvě hodiny na to abyste se nakrmili čerstvou krví nebo krví upíra. Jakmile se zrovuzrodíte v upíra už pro svůj další život nepotřebujete dýchat vzduch. Většina upírů sice "dýchá", ale dělají to pouze aby splynuli s davem a hlavně aby byli schopní mluvit. Člověk, který proměnu "přežije" v podstatě zemře aby se mohl upírem stát. Jeho životní funkce zemřeli spolu s ním, proto není možné aby se upír dále rozmnožoval jinak než vytvořením dalšího upíra zabitím člověka, kterého pak může ze sentimentality pojmout jako svého potomka.
Upír se pohybuje pouze v noci - přímé sluneční světlo ho zabije. Přes den, ale nemusí spát a po domě, který je speciálně upraven se může v klidu pohybovat. Dokáže se živit běžným lidským jídlem, ale bez krve nepřežije. Mnoho upírů přišlo na chuť alkoholu. Legendy o křížích nebo svěcené vodě či kolíku jsou nesmysly. To samé česnek nebo stříbro, vše si vymysleli lidé při psaní fantasy příběhů. Upír se rodí s různými schopnostmi, které můžou být buď psychické (čtená myšlenek,..) nebo fyzické (rychlost,..) každý upír je, ale rychlejší a silnější než člověk a to i bez vylepšených schopností. Mezi lidmi upíra na první pohled nepoznáte, často jsou ale krásnější než obyčejní lidé.
http://www.tyden.cz/obrazek/201109/4e85d373ad80b/crop-125504-upir-profimedia-0102499472.jpg

Vlkodlak
Vlkodlaky rozdělujeme na čistokrevné a nečistokrevné. Čistokrevní vlkodlaci se rodí vlkodlačím rodičům. Tento jev je, ale velmi vzácný. Vlkodlak je témeř neplodný a je proto zázrak pokud se rodičům povede přivést na svět potomka. Ve většině případů je vlkodlak nečistokrevný (v příběhu mají status Vlk). Buď přežije kousnutí nebo se narodí rodičům kde jeden z nich vlkodlak je. Tito vlkodlaci/vlci mají při rozzuření problém s kontrolou nad proměnou.
Vlkodlaci se rádi spolčují do skupin. Na první pohled je k nerozeznání od člověka, je však silnější a rychlejší. Dnes svou proměnu už ovládají a dokáží se ve vlka proměnit kdykoliv a nejen o úplňku kdy se proměnit musí. Každá proměna, která je mimo úplněk je však vyčerpává. Ve vlčí podobě je potrava cokoliv si uloví, v lidské jsou podstatě lidmi. Vlkodlaci se mezi sebou dokáží domlouvat telepaticky, mohou být zdatní v lečitelství nebo být skvělými bojovníky.
http://www.vlkodlaci.estranky.cz/img/mid/17/vlkodlak-oci.jpg

Démon
Démonů je celá řada. Vyskytují se v jakékoliv barvě nebo velikosti. Mezi lidmi žijí již několik staletí, ale obyčejný smrtelník je nevidí. Démoni se zdržují ve skupinkách. Často provozují různé restaurace nebo bary, kde se rádi slézají všichni démoni a to včetně upírů a vlkodlaků. Démoni se již jako démoni narodí. Mohou se však vyskytovat i poloviční démoni. A to tím, že se narodí rodičům kde jeden je démon. Tito "polodémoni" mohou vypadat jako lidé. Mezi démoní největší klady patří kouzla. Pokud je démon čistokrevný dokáže vytvářet portály, maskovat svůj démoský původ - tím dokáže žít mezi lidmi. Může mít také speciální nadání na léčitelství, vyvolání magie elementů (voda, ohěň, země, vzduch). Polodémoni dokáží vytvořit malý porátl (dokáží přenest pouze sebe a to na krátkou vzdálenost), nedokáží maskovat svůj původ (narodí se buď jako démon nebo člověk s démoními vlastnostmi), většinou dokáží lehce manipulovat s jedním elementem. Velmi rádi zpívají a obchodují.
Vyskytují se v desítkách ruzných podob. Nejběžnější je elementární démon, Yuki a Tangie.
Elementární démon
Démon, který ovládá nějaký element nebo živel. Podle něj je často zbarvena i jeho kůže.
http://fc05.deviantart.net/fs50/f/2009/326/c/2/Darth_Maul_by_Skinny22.jpg

Yuki
Démoni, kterým je pro jejich zálibu v zimě a sněhu přezdíváno Yetti. Jako mazlíčky si v horách, kde často sami žijí , chovají lední medvědy, polární lišky, sovy nebo vlky

Tangie
Okřídlený démon, který vstoupil na Zem ze samotné nicoty.

Člověk
Většina lidí žádné démony nevidí a ani netuší, že nějací existují, těm se ve světě démonů přezdívá stoprocentní. Objevují se však jedinci, kteří jsou obdaření viděním a pro ně bohužel, vidí i to co by vidět nechtěli. Tito lidé se rodí s citem pro magii a kouzla. Po dostatečném zaškolení dokáží pracovat s jedním živlem (voda, ohěň, vzduch a země), vytvářet portály, vytvářet iluze nebo měnit podobu. Tito lidé se rádi zdržují v démonských barech, často mají za partnery démony nebo vlkodlaky. Málokdy můžeme spatřit upíra s člověkem. Lidí, kteří žijí mezi démony je málo, většina svůj dar potlačuje. Často jsou označováni jako čarodějové nebo kouzelníci.

Ghúl
Kdysi obyčejný člověk, který se po své smrti znovu probudil. K jeho probuzení je zapotřebí velmi mocný čaroděj - nekromant. Probuzení mrtvého člověka se musí provést do několika hodin po jeho smrti. Jeho fyzický vzhled se nijak zvlášť nemění. Po svém probuzení se mu zlepší pouze smysly. Změna, která se s ním stane je hlavně jeho nový jídelníček. Aby přežil musí se živit čerstvím masem a je odolný proti většině kouzel. Je o něco silnější než člověk a s klidem se může pohybovat na slunci. Mezi jeho schopnosti patří recepty na nejlepší zpracování masa, síla a lepší smysli

Víla
Vysocí a štíhlí ženy a muži, kteří milují přírodu. Většinou se pohybují pouze v opuštěných lesích nebo vodách a žijí pouze ve společnosti zvířat a rostlin. Nemají moc v lásce ostatné bytosti, ale s vlkodlakama se snáší. Přeci jenom v sobě mají něco ze zvířat. Jejich narození neni známo, ale na světě jsou už od samotného počátku. Od člověka jsou téměř k nerozeznání až na jejich zvláštní krásu. Mají velký cit k léčení a kouzel spojených s přírodou - především ovládání elementálů, řeč se zvířaty, cit k pěstování rostlin nebo uzdravování drobných zranění.Na světě už jich není tolik jako kdysi, ale stále na ně můžeme v hlubokých lesích či vodách narazit. Nejsou to bojovníci a svou magii nikdy nevyužívají k ublížení druhých pokud to nevyžaduje obranu zvířat, rostlin nebo jich samotných.
Víly se vyskytují v několika podobách. A to zejména vodní nebo lesní víly a Nymfy

Vodní víly nebo také mořské panny či jezerní lidé
Nebo také jezerní panny, jak jsou často nazývány. Kdysi žili společně s vodními vílami, ale nakonec se rozhodli, že se osamostatní a tak se začali sami sebe nazívat tímto jménem. Na souši jsou k nerozeznáni od lidí, muži a ženy různé výšky, barvy pleti i postavy. Ve vodě se z nich stávají nebezpeční tvorové. Lidé s ocasy ryb, kteří neváhají zabíjet. V lidské podobě se dokáží pohybovat i několik týdnů, ale vždy se nejraději zdržují blízko vody. Jejich schopnosti jsou zejména mluva se zvířaty a umění vody.
Barva jejich vlasů může mít barvu jako to nejtemnější moře, nejkrásnější ryba nebo nejkalnější dno. V lidské podobě se jejich vlasy lesknou jako šupiny ryp.

Lesní víly
Jejich láska k přírodě a všem živým tvorům je pro mě téměř celý život. Barva jejich vlasů je od světlounce zelené až po tmavě hnědou jako ta nejtmavější kůra stromů.
https://img.signaly.cz/upload/8/2/86d37cb1b6c2e329ce661daae541c8/308908eb57_10035846_o2.jpg

Nymfy
Nymfy jsou více spjati s přírodou. Příroda tvoří celé jejich tělo. Mohou být pokryty listím, mechcem nebo třeba kůrou stromu. Cíti smrt každého tvora, rostliny i stromu. Barva jejich vlasů může mít jakoukoliv barvu, ale nejčastější je zelená a hnědá.

Čarodějové/Čarodějky
I mezi lidmi se vyskytují jisté "anomálie". Jedinci se skrytými schopnostmi, o kterých netuší nebo je naopak pěstují a rozšiřují své dovednosti a možnosti, kdy si často zahrávají s ohněm. Takové církev škatulkovala do krabice s označením "čarodějnictví". Provozuje se už od pradávna, již ve starém Egyptě a Mezopotámii naleznete zkazky o těchto kněžích, kteří obvykle byli zasvěceni některému z bohů. Dříve vznešení, za temných nocí prováděli mnohdy krvavé rituály na svých obětech, aby zajistili zemi patřičnou přízeň bohů. Časem se ale jejich počet zmenšil, neboť církev je brala za urážku jejich Boha. Celé klany byly vymýceny, zbyly jen kosti, prach a pláč. Přesto některé rody ušly zraku inkvizitorů a přežily dodnes.
Člověk s magickými schopnostmi se může narodit pouze rodičům s čarodějnickou minulostí a rodokmenem, kde se vyskytovali čarodějové. Často se stane, že toto nadání přeskočí celou jednu nebo dvě generace v rodině, tudíž poslední v rodině s tímto nadáním může být babička nebo prababička. Více než mužů se týká spíše žen, nikdo neví proč. Tyto rodiny si svých obdařených potomků velmi cení a proto je už od ranného dětství zaučují tomuto umění.
Přesto se najdou i "odhozené" děti, které tak často skončí v sirotčinci, protože je rodiče považují za divné a nechápou jejich magické nadání. Na světě existuje mnoho druhů čarodějů a čarodějek, ať už specializované na přírodní magii, ale též se najde dost těch, kteří praktikují temnou, krvavou magii a hledají si oběti pro rozšíření své moci.

Metamorf
Legend jak tito tvorové vznikly je spousta, ale většina se shoduje, že jejich původ spadá do dob starých druidů či šamanů. Vždy se v každé legendě objevují slova jako magie či kouzla. Pro metamorfa není problém se kdykoliv přeměnit do svého zvířecího já, případně jen nechat vyrůst drápy, změnit oči či jen nechat část těla porůst srstí. Nikdy nepotřebují k přeměně měsíč či cokoliv jiného. Mají velmi podobné chování jako zvířata ve volné přírodě - vlci se združují do smeček, lvi do klanů, kterým vládnou lvice a lvi mají jen k páření či medvědi samotáři, kterým je lepší se vyhnout a především je nevylekat. Metamorfové se jen vzácně páří mezi jinými druhy a hybridi či kříženci nejsou ani v této době stále přijmáni. Už mláďata se učí jak podle pachu poznat většího předátora, kterému se můžou postavit čelem či jestli je v blízkosti medvěd a je lepší vzít nohy na ramena. Zvířecí podoba je ve většině případů velká šelma, jen málo metamorfů se mění do šelmy menší. Pokud nepadnou v boji, dokáží se obě rasy dožít až 500 let.


Sukuba a inkubus
Sukuby a Inkubové mají lidské vzezření. Jsou krásnější a přitažlivější než obyčejní lidé. Jejich krása pochází ze životů, které vysávají ze svých obětí. Jak? Sexuálním a erotickým stykem. A to jak jednoduše sexem, tak polibky nebo mazlením. Oběť se v jejich přítomnosti cítí velmi příjemně, atraktivně, umějí poznat co druhá osoba potřebuje a při styku i vidět záblesky jejích myšlenek. Sukuby a Inkubové jsou poddruh démonů. Neovládají však živly. Jejich devizou je kažení lidí pomocí neřestí a svádění ke hříchu. Čím více životní energie vysají, tím atraktivnější jsou. Mohou měnit svou podobu a oblečení tak, aby zapůsobili co nejefektivněji na svůj cíl. Čím méně ale mají energie, tím menší schopnosti a jejich podoba se propadá do jejich původní, která nemusí být až tak atraktivní jako jejich magická realita. Jsou nesmrtelní, ve smyslu délky života a nemocí, zabít je ale můžete jako člověka. Umí své rány zamaskovat kouzlem, ale neznamená že je nemají. pokud jsou dlouho bez energie, propadají se do sebe a pokud by to trvalo příliš dlouho, začnou stárnout až nakonec zemřou na stáří, které je dožene. Jakožto rasa nemohou mít děti neboť nemají duši, jejich duše patří Lilith a peklu.


 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Spike Spike | 14. února 2013 v 14:10 | Reagovat

Upír je hezčí než obyčejní lidé?
Woohoo to o mě lecos vysvětluje :D

2 Illimité Illimité | 14. února 2013 v 20:40 | Reagovat

Moc pěkný. :) Jinak... démon, je označení pro padlýho anděla. Buď jim změň názvy nebo mě idnoruj. ;)

3 Styx Styx | 14. února 2013 v 20:56 | Reagovat

Budu tě ignorovat :) tohle je moje rp, tak si rasy budu nazývat podle sebe ;)

4 Illimité Illimité | 14. února 2013 v 21:01 | Reagovat

Okiš. :)

5 Natura Natura | 15. února 2013 v 15:00 | Reagovat

mno tak já su lesní víla =D

6 Livv Livv | Web | 15. února 2013 v 15:15 | Reagovat

Mě dostává ten Darth Maul u toho démona :D Strašnej fešák :D

7 Styx Styx | 15. února 2013 v 17:28 | Reagovat

Nature: oukej :)
Livv: náhodou je luxusní :D

8 Rebecca Rebecca | 15. února 2013 v 18:00 | Reagovat

Hm...Tak nevím, co budu...Rozhoduju se mezi Banshee a jezerním lidem...I když možná Banshee bude lepší než vodní lidička...I když mě na tom vodním lidu uchvátila nebezpečnost ve vodě, tak nevím....:D
Co myslíš ty?

9 Styx Styx | 15. února 2013 v 20:09 | Reagovat

Becca: S gim ti moc nepomůžu. Taky bych byl pro tu vodní havěť, ale je to jen na tobě :)

10 Rebecca Rebecca | 15. února 2013 v 21:49 | Reagovat

Budu Vodní havěď:D Ve vodě dangerous...:O :DD

11 Livv Livv | Web | 16. února 2013 v 12:24 | Reagovat

Ric? Co?? Ve vodě nebezpečná? Asi má Livvička po koupání v jezeře :D :D

12 Natura Natura | 18. února 2013 v 21:36 | Reagovat

Kolika se tedy můžou dožít valkýry??? Jo a Kýsa vzkazuje, že pokud tam přidáš sukuby (šli by i dlaci), tak by začala hrát taky xDDD ale radši by ty sukuby =D

13 Styx Styx | 18. února 2013 v 21:39 | Reagovat

Nad sukubama jsem taky přemýšlel :D a o tom věku přemýšlim ještě teď :D ale asi kolem 500 let

14 Natura Natura | 18. února 2013 v 22:05 | Reagovat

Jenom??? Budu valkyra a budu mrcha co nenavidi upiry.... Jo a přidej sukubu, bude sranda =DDD
Jo a těš se na další kapitolu Zairy... Tentokrát to byl můj nápad a jestli tadle kapitola nebyla podle představ tak ta další už tuplem ne xDDD *tlemi se jak idiot a těší se, jak si to vychutná*

15 Styx Styx | 18. února 2013 v 22:07 | Reagovat

Mrcho :D přidám ji tam, ale ať mi Kýsa pošle mejla s popisem jak by si jí představovala ;)
Tak si udělej regu :)

16 Natura Natura | 18. února 2013 v 22:21 | Reagovat

Ja ma registraci uz hotovou, ale na noteboku a ten mi jaksi zabavili xD mno a ja se s Kysou domluvim zejtra :D
Jo a dalsi bude z pohledu Ericha xDDD muhahahá

17 Styx Styx | 18. února 2013 v 22:29 | Reagovat

Fakt Muhahaha :D :D mohla by bejt jedna kapitola kde bych si užíval a byl aspon trochu za borce a ne za debila a teplouše? :D

18 Natura Natura | 18. února 2013 v 22:40 | Reagovat

Ne nemohla xD
Hele jako mohla by se mi povest prekecat Kysu aby zadny orgie nebyly =DDD preci jen je to muj blog xDDD muhehehe

19 Sherie Sherie | 7. června 2013 v 22:22 | Reagovat

Říkám si, tady někdo četl Nástroje smrti, že? :D

20 P. P. | 9. června 2013 v 19:37 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, co třeba takhle Elfové? :) proč je tady nemáte?

21 Styx Styx | Web | 10. června 2013 v 22:26 | Reagovat

[20]: Zkus si ještě jednou pročíst rasy a určitě si všimneš, že tu jsou také ;)

22 Kall Kall | 11. června 2013 v 22:23 | Reagovat

[19]: Nástroje smrti? co to je?

23 Sabina Sabina | E-mail | 8. července 2013 v 18:00 | Reagovat

nej a nej víc se mi zalíbyli 3 věci 1 nephilm 2 skřítek a 3 lesní víla a 4  okřídlení démon :-)  :D

24 darkworld-rp darkworld-rp | 9. července 2013 v 6:24 | Reagovat

Sabina: tak to budeme doufat, ze se ti zalibila jedna z ras natolik aby si se k nam regla :)

25 LadyAnanas LadyAnanas | 9. srpna 2013 v 15:51 | Reagovat

uvažovala som nad vlkolakom, ale keď som uvidela Arkadiána... to berem! :D

26 lazurita lazurita | 7. září 2014 v 14:55 | Reagovat

Nešel by přidat i polobůh?

27 lazurita lazurita | 7. září 2014 v 15:30 | Reagovat

Jo a ráda bych řekla že nymfa je vodní víla, to jak jste nymfu popsali je dryáda. Dryáda je spjata s přírodou

28 mysterious-academy mysterious-academy | 28. prosince 2014 v 1:40 | Reagovat

[22]: knížka ;)

29 v-a-rpg v-a-rpg | 7. října 2015 v 13:26 | Reagovat

Ahoj, nechceš do registračky přidat přízraky? Klidně bych se pak regla :D

30 darkworld-rp darkworld-rp | 10. října 2015 v 16:16 | Reagovat

Zdravím, vzhledem k velkému nedostatku času adminstva i většiny hráčů se rozšíření ras prozatím neplánuje. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama