Viper

12. listopadu 2012 v 18:15 |  Spisy


Viper je upír,který zbožňuje zábavu. Je velice vynalézavý a je to taky dobrý stratég. Málokdy ho uvidíte bez úsměvu na rtech. Je romantický a pro svou vyvolenou by udělal cokoliv. Dokáže udržet tajemství a je to skvělý přítel. Umí hrát na kytaru a taky dobře zpívá. Je pro každou srandu. Ale někdy má i takové dny nebo stresové situace a sedí jen tak zaraženě u baru se skleničkou whiskey a mlčí,nebo na všechny kolem vrčí. Když je naštvaný vybíjí si vztek na věcech kolem sebe nebo v tělocvičně. Když je smutný nebo je v nějaké složité životní situaci tak začne zpívat nebo jen tak hrát na kytaru. Viper je takový pohodář,ale někdy nedá moc velkou práci ho naštvat... to většinou když má špatnou náladu. Při dobré náladě ho nenaštve skoro nic. Styx je jeho přítel,ale Viper z něj má přirozený respekt.Nerad se s ním hádá. Je to rozený bojovník a je i celkem hbitý. Odvaha,hrdost a vytrvalost jsou nedílnou součástí jeho já. Je čestný a upřímný,ale v nejnutnějších případech dokáže docela přesvědčivě lhát. Pro své blízké by položil i vlastní život,z toho vyplývá,že je obětavý. Je to majitel menšího podniku. Když jde o vážná rozhodnutí,tak jde všechna legrace stranou a snaží se najít co nejlepší řešení problému. Je hodně pracovitý a málokdy ho uvidíte odpočívat. Jeho oblíbeným místem na odpočinek se stalo Doupě a potom ještě prostory sídla. Je to vůdčí osobnost a nikdy nezůstává pozadu.. V boji se můžete spolehnout,že vám bude krýt záda i kdyby se dělo cokoli. Je velice zodpovědný a při každé příležitosti se snaží si zachovat klidnou hlavu. Viperův podnik je obchod se zbraněmi. Pečlivě si vždycky zjistí,co je jeho kupce zač,aby to nějak nemohl použít proti bratrstvu. Je věrný a nikdy by nezradil bratrstvo. Nikdo krom Styxe nezná jeho příjmení - představuje se pouze svým jménem.. Ujal se psa ,Ben, své zesnulé snoubenky a někdy ho sebou bere i do bojů,protože je speciálně cvičený na souboje a poslouchá Vipera na slovo.
Viper se narodil daleko za jediným náznakem civilizace, malým městečkem. Jeho máma s ním žila v malém dřevěném domku na kraji lesa. Nerada jezdila do města. Viper se snažil zjistit proč,ale vždy když se jí na to zeptal,odvětila mu s ledovým klidem že je tam moc nebezpečno.Viper tomu nevěřil a jen zakroutil hlavou. Když byl ještě malý kluk tak se rozhodl to město prozkoumat. Procházel ulicemi městečka a narazil.na partičku světlovlasých mužů. I když to byl jen chlapec začali ho bít a mlátit. Viper se rozběhl domů. Vše to řekl své matce a ta jen z hrůzou poslouchala...byla naštvaná na svého syna ,ale zároveň se o něj strašně bála. Hlídala ho aby už nešel nikdy do toho města. Doma každý den trénoval bojové schopnosti. Byl v pubertě a nepozorovaně se vyplížil z domu. Zamířil si to přímo do ulic města a rozhlížel se. Uviděl partičku těch světlovlasých mužů. Nevěděl že jsou to bezduší. Když se na něj rozběhlo všech pět,dostal jen jednou pěstí,ale podařilo se mu ty bezduché porazit.Běžel domů že se ihned pochlubí své matce,jenže dveře do domku byli otevřené. Připadalo mu to divné protože matka se vždycky zamykala aby se tam nikdo nedostal. Pomalu otevřel dveře a tam uviděl nějakého muže se zakrvácenými ústy.Jeho matka ležela v kaluži krve na zemi. Byla mrtvá... Zabil ji ten muž co stál uprostřed místnosti. Viper se rozzlobil a vrhl se po muži. Pak se stalo něco co Viper nečekal. Ten muž ho kousl do krku a Viperovi se podařilo ho odkopnout a vrazit do něj klacek co se válel u dveří. Ten týpek se rozpadl na popel. Viper cítil ostrou bolest a pak se sklátil k zemi. Probudil se s touhou zabíjet. Rozběhl se do města a zakousl se první osoby kterou potkal. Nevěděl co se to s ním děje a byl vyděšený,ale potřeboval to. Rozhodl se odejít,ale zjistil,že ho sluneční paprsky popálí. Nic tehdy nevěděl o upírech ani o jiných stvořeních.Toulal se různě se svou kytarou po městech. Narazil na skupinku upírů a stal se bratrem. Potkal Styxe a zůstal s ním v sídle.
Po spoustě letech našel Viper svou vyvolenou - jmenovala se Samantha. Miloval jí a požádal ji o ruku. Jednoho osudného dne i však nalezl mrtvou v lese. Zjistil,že ji zabil Zachariáš. Měl chuť ho zabít a rozdrásat mu hrdlo. Ovládl svůj vztek. Postupem času se s tím smířil a našel si novou přítelkyni. Bylo to zvláštní,ale městečko Dark Town se nějak uklidňovalo. Žádní bezduší,problémy s démony... prostě nic. Najednou prostě Styx zmizel a za něj nastoupila upírka jménem Alexia.
Všechno je jinak a on si našel ženu a má dokonce i děti. J to vůdce celého města a Bratrstva...
Empatie a výměna pocitů
Už z názvu této schopností vyplývá, o čem tento um je. Jeho schopností je čtení pocitů a manipulování s nimi. Viper dokáže přečíst jakékoli vaše pocity a dokonce je i nahradit jakkoli si zamane. Například, když má nějaká osoba strach, tak se na ni podívá a je na něm, kterým pocitem tento úkaz nahradí. Dokáže strach zaměnit třeba za odvahu, drzost, troufalost a nespočet dalších pocitů. Není to pro něj žádný problém. Tohle všechno dokáže dělat aniž by si toho někdo všiml. Stačí krátký pohled na dotyčnou osobu a zpočátku chvilka koncentrace. Pocity, které nahradí jinými přejdou do něj. On je zamyká hluboko ve své hlavě a ve svém nitru, takže ho nijak neovlivňují a on může naprosto normálně fungovat. Pouhým pohledem pocity nevyjme úplně - mnohem efektivnější je dotek, ale to není vždy umožněno. Dokáže pomoci ostatním od bolesti. Nevyléčí je, ale odebere bolest, kterou cítí a mezitím je nějaký zdravotník ošetří. Bohužel je vyjímání bolesti trochu složitější a on k tomu potřebuje kontakt s dotyčnou osobou. Bolest přejde do něj, ale nějakou dobu trvá než se mu ji podaří uzamknout hluboko v sobě, takže veškerou bolest, kterou prožívala dotyčná osoba, bude cítit on. Záměna pocitů samozřejmě funguje i s láskou, ale na takovou úroveň se nesnižuje a je zastáncem názoru, že láska se najde cestu sama.
Nejhorší noční můra
Stejně jako záměna pocitů je pro něj tahle schopnost nová. Zpočátku ji ovládat samozřejmě nebude a ta schopnost bude používána samovolně a takřka na kohokoli, proti komu bude mít Viper i sebemenší vztek. To vše do doby, co se to naučí mít alespoň trochu pod kontrolou. Teď k samotnému fungování této schopnosti.
Viper dokáže provést v mysli dotyčné osoby jakousi iluzi. Jejich nejhorší noční můra se bude odehrávat přímo v jejich hlavách a oni si budou myslet, že to vše je skutečné. Viper nebude tušit, co je vaší nejhorší noční můrou, ale jeho schopnost se vám pohrabe v hlavě a rozhodně vás to nenechá chladnými…
Jsou tady i nějaké nevýhody, jako ostatně u všeho. Tahle schopnost smí být použita pouze na jednoho člověka a nelze ji využít a více objektů najednou. Jelikož je v tom nový a neumí to pořádně ovládat, takže ho to stojí nějakou tu energii a pokaždé ho to vyčerpá. S každým použitím ho to bude vyčerpávat stále méně a méně…

Ben
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama