. .

Pravidla/informace

10. září 2012 v 18:05 |  Pravidla
Pár pravidel a informací

Nebudu vás zatěžovat hromadou zbytečných pravidel a zákazů.

Takže v první řadě komu nebylo 18 let anebo mu vadí témata s erotickou tématikou, měl by odejít. Žádné zákazy typu, že na sex nebo jiné téma s erotickým nádechem tu není nikdo zvědav. NAOPAK! Samozřejmě tu nebudem zabíhat do úplných detailů a i těm vulgárnějším slovům bychom se mohli vyhnout. Ale pokud je postava "děvkař" tak se nezdrží jen u líbání. Ale vše v mezích normy.. Je to jasný, ale zmínit to musím. Žádné nadávky, vulgarismy apod. Postavy se mezi sebou mohou napadat, ale žádný zabíjení. Veškerý důležitý informace o rasách jsou v článku RASY, takže prostudovat a pak se ptát. A kdo netuší co to RP/G hry jsou ať mrkne na Wikipedii.
StyxPRAVIDLA:


1. Minimální délka postů
Toto pravidlo je jasné, minimální počet řádků na jeden post (bez enterů) jsou 4 řádky, jde o zachování kvality. V menších postech , které patří spíše na chatové hry není dostatek informací pro adekvátní odpověď.

2. Počet postav
Každá osoba může mít pouze jeden herní Nick, a pod herním nickem jsou povoleny dvě postavy. Ty si můžete založit samozřejmě a rovnou, ostatní a další jsou na zvážení adminů a rozhodovat se bude na základě více hledisek, především aktivity, chceme tak předejít nekonečnému rušení , obnovování a znovuzakládání nových postav. Vždy je lepší rozehrát pořádně postavu než začínat stále od začátku.
Když se stane, že se s postavou netrefíte a nevyhovuje vám, stačí se ozvat a vše se dá domluvit postavu přepsat popřípadě smazat a udělat další.
Upozorňujeme, že změny faceclaimů nejsou kvůli přehlednosti možné. Starší hráči si mohou nechat všechny postavy, samozřejmě.

3. Chat
Chat patří k non rpg komunikaci a vytvoření přátelské atmosféry mezi hráči, aby se mohli domluvit na hry. Nechte proto doma pomlouvání, hádky, špatné nálady a přijďte se pobavit a zamluvit si spoluhráče, či protihráče. Napadání, sprostota a nerespektování ostatních bude trestáno bany. Osobní záležitosti si řeště mimo chat.

4. Nejste všemocní aneb neustálý Gary a Mary a Meta, tedy herní chyby
Tady se zastavíme u herních pravidel, kdo nezná textová rpg i ty co jej hrají, měli by se vyvarovat základních chyb a omylů, které znepříjemňují hru jim i ostatním. Zde je pár pojmů.

Křišťálová stěna: Jde o pomyslnou stěnu, která je mezi vámi a vaší postavou. Vy jako hráč víte věci, které postava vědět nemůže, tím že se bavíte na chatu nebo čtete registrace spoluhráčů. Tedy nepleťte si tyto znalosti a piště pouze to co je v moci postavy a ne vás jako osoby.

Mary/Gary Sue: Aneb nesmrtelné, všemocné, dokonalé postavy. Takto ne, postavy mají své klady ale i slabiny, myslete především na to že hra s někým kdo si hraje na dokonalého a umlátí spoluhráče doslova rohlíkem je prostě neatraktivní pro další pokračování. Myslete i na to aby i mocné postavy mohly mít slabiny, díky kterým je hraní zábavnější. (Adminské postavy samozřejmě působí jako Deux ex machina, ale tam jde o řešení poroblémů ingame)

Metagaming: Velmi otravný zlozvyk některých hráčů, popisujete vždy jen to co děláte vy, tedy, vaše postava. Není ve vaší moci předpojímat co udělá spoluhráč a psát to jako definitivní věc, dejte spoluhráčům možnost reagovat. S okolím je to ošemetnější tam můžete popustit uzdu fantazii ale zase opět dokud se nedostanete na pole jiného hráče. Nemůžete tedy bez souhlasu psát o cizí postavě něco co se neodehrálo.

Pokud je něco nejasné kontaktujte adminy, rádi vysvětlíme více.

5. Admini a vše k nim
První a nezpochybnitelné pravidlo je jedno jasné a to si zapamatujte. Admin má vždy pravdu. A pokud ji nemá, nebo si myslíte že ne, napište e-mail. Admini jsou tu aby udržovali hru v chodu a v pořádku. Mějte k nim trochu respektu a úcty. Nějaké handrkování na chatu viz bod 3 neexistuje. Můžete vznést námitky, my se jimi budeme zabývat ale interně bez kažení ovzduší ostatním hráčům, to není třeba. Věci, které je nezbytné hlásit adminům jsou tyto: smrt postavy, narození nové postavy, přeměna postavy na jinou rasu a další skutečnosti , které ovlivní i ostatní nejen vás.

8. Neaktivita
Každý máme své povinnosti, i my jsme pracující ši studující, pokud víte, že budete neaktivní déle než měsíc, napište prosím email abychom s vámi počítali a nebáli se že jset nás beze slova opustili. Pokud potřebujete skončit napište se do příslušného článku s názvem konec.
Čistky budou dělány namátkově a různými způsoby o kterých vždy budete informováni.

10. Délka hry
Zavádíme hru bez omezení, s těmito pravidly: za každou postavu bude alespoň jeden post za den(maximálně dva dny) a pokud ne, dáte spoluhráči či protihráči vědět proč nemůžete odepsat, pokud bude spoluhráč neaktivní více než dva dny, můžete (bez újmy jeho postavě) hru ukončit a začít novou.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama